Home

Fiter Bajrami 2021

FITËR BAJRAMI 2021! - YouTub

Fitër Bajrami/ Rama uron besimtarët myslimanë - Descript

 1. ë al-Azhar në kryeqytetin egjiptian Kajro Një adhurues nga Afganistani bën fotografi gjatë lutjeve të Bajramit të Fitërve në xha
 2. Ramadan Bajram 2021, Kroatien Eid al-Fitr fällt auf den ersten Tag des islamischen Monats Shawwal und markiert das Ende der Fastenzeit, die gläubige Muslime während des Monats Ramadan einhalten. Ist Ramadan Bajram ein Feiertag? Sind die Geschäfte offen
 3. Data 13.05.2021 Fjalët kyç Steinmeier, Fiter Bajrami, Gjermania, festime, myslimanët; Opinioni Juaj: Feedback; Shtypni Shtypeni faqen; Permalink https://p.dw.com/p/3tL8

subscribe and like GEZUAR E PER SHUME VJET FITER BAJRAMIN.(Falja e Bajramit ne qender te qytetit te Kavajes

13 maj 2021/ e enjte - Dita e Bajramit të Fitrit 19 korrik 2021/ e hënë - Nata e Bajramit të Kurbanit 20 korrik 2021/ e martë - Dita e Bajramit të Kurbanit 9 gusht 2021/ e hënë - Viti i Ri 1441 Hixhri Maj 2021 zmerajan Ramazani, Të përgjithshme. Fitër Bajrami dhe Kurban Bajrami, janë festa të islamit. Zoti i ka lidhur festat në islam, me rituale dhe adhurime madhore. Kështu, Ai e ka lidhur festën e Fitër bajramit, me agjërimin e muajit të Ramazanit ndërsa Kurban Bajramin me. Lexo më shumë . Urimi i fitër Bajramit. 12. Maj 2021 zmerajan Të përgjithshme. Të nderuar. About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators. Fitër Bajrami :: 2022 Çfarë dite është e Fitër Bajrami ? Bengali Kalendari Kalendari Kinez Kalendari Gregorian Kalendari Hebrew Indian Kalendari Kombëtar Kalendari Iranian Kalendari Islam Kalendari Julian Sikh kalendar Kalendari Tamil Vikram Samva

Eid al-Fitr (Fest des Fastenbrechens) 2021, Albanien Eid al-Fitr fällt auf den ersten Tag des islamischen Monats Shawwal und markiert das Ende der Fastenzeit, die gläubige Muslime während des Monats Ramadan einhalten. Ist Eid al-Fitr (Fest des Fastenbrechens) ein Feiertag? Sind die Geschäfte offen 13.05.2021. Në Xhaminë e Madhe të Shenjtë të Shën-Sofisë në Stamboll, e cila pas kthimit të saj në muze është rihapur për adhurim, është falur për herë të parë pas 87 vjetëve namazi i Fitër Bajramit Fitër Bajrami është festa e cila bëhet pas mbarimit të muajit të Ramazanit. Emri Fitër Bajram vjen nga ajo se myslimanët para ditës së bajramit shpërndajnë lëmoshë, solidarizohen me të varfrit, kështu për ta festuar së bashku këtë festë. All-llahu i Madhëruar ligjësoi në fund të muajit të Ramazanit festën e Fitër Bajramit, gëzim për myslimanët ashtu siç ligjësoi festën e Kurban Bajramit në ditën e dhjetë të muajit Dhul-Hixhxhe. Festa e Bajramit.

Fiter Bajrami. 5,203 likes · 75 talking about this. K'TU BAJN LIKE VETEM BESIMRARE Kurban Bayrami wird zum Höhepunkt der Pilgerfahrt nach Mekka gefeiert, die jährlich am Zehnten des islamischen Monats beginnt und 4 Tage dauert. Das islamische Opferfest kann durch den Mondkalender auf jede Jahreszeit fallen, im Sonnenkalender verlagert es sich rund 11 Tage je Jahr nach Hinten. Wann ist Kurban Bayrami 2020, 2021, 202 Eid al-Fitr for the year 2021 is celebrated/ observed on sundown of Wednesday, May 12th ending at sundown on Thursday, May 13th. Eid al-Fitr is on the first day of the month of Shawwal (Islamic Calendar) and marks the end of Ramadan (month long fasting) and the beginning of a feast that breaks the fast. Days to Eid al Fitr 2021 2021. 1. Ramadan (Anfang des Fastenmonats) 13. April 2021. Fastenbrechenfest (Eid-ul-Fitr) 13 - 15 Mai 2021. Opferfest (Eid-ul-Adha) 22 - 22. Juli 2021. Islamisches Neujahr (1443 n.H.) 11. Sept. 2021. Ashura-Fest. 18 Aug. 2021

2021: Di: 20. Jul: Eid al Adha (Opferfest) Nationaler Feiertag: 2022: So: 10. Jul: Eid al Adha (Opferfest) Nationaler Feiertag: 2023: Do: 29. Jun: Eid al Adha (Opferfest) Nationaler Feiertag: 2024: Mo: 17. Jun : Eid al Adha (Opferfest) Nationaler Feiertag: 2025: Sa: 7. Jun: Eid al Adha (Opferfest) Nationaler Feiertag: 2026: Mi: 27. Mai: Eid al Adha (Opferfest) Nationaler Feiertag: Wir. Dita 25. 06.05.2021 Të përgjithshme. zhmerovci. Ajet Kuranor: All-llahu urdhëron drejtësi, bamirësi, ndihmë të afërmve, e ndalon nga imoraliteti, nga e neveritura dhe dhuna. Ju këshillon ashtu që të merrni mësim. (En-Nahl: 90). 05 Maj/21

Fitër Bajrami 2021 - Programi Festiv - YouTub

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë: Falja e Fitër Bajrami në orën 06:10 në Sheshin 'Skënderbej' Kryeministri i Anglisë kaloi pushime të shtrenjta në Karaibe, nisin hetimet ndaj tij Sideba Bota May 10, 2021 Gruan e zë rryma ndërsa mbushte telefonin që kishte marrë dhuratë nga bashkëshort

Urime Fitër Bajrami të gjith besimtarëve musliman. . Me rastin e festës së Fitër Bajramit, Country House Prishtinë nuk do të punoj me datën 13 maj 2021. . Paqeja dhe mëshira qoftë mbi ju Urime Fiter Bajrami. August 8, 2011. 5,892 5 minutes read. Facebook Twitter Skype Messenger Messenger WhatsApp Telegram Viber Share via Email Print. Te dashur vellezer dhe motra muslimane, Allahu jau pranofte agjerimin dhe lutjet tuaja gjate muajit te bekuar te Ramazanit. Urime Fiter Bajramin. Gezuar per shume vjet festen e Fitr Bajramit Gezim e Begati ne Sofrat Tona e te gjithe miqve e. Kada je Ramazanski bajram 2021 (prvi dan) 13. 05. 2021 Gold AG dhe Ymer Bajrami sjellin këngën Zani i Koshares në 20 vjetorin e përkujtimit të Betejës së Koshares Apr 9, 2019. Gold AG publikon këngën Suhareka, dedikuar heroit Besim Ndrecës Apr 1, 2019 . Gold AG vjen me History Oct 27, 2018. Shëndetësi. Ka një shpjegim të thjeshtë pse nuk duhet të pini ujë gjatë ngrënies së ushqimit Apr 7, 2021. Mos u friksoni.

Fiter Bajrami është festë BalkanWeb | 13-May-2021 17:35 Për shkak të koronës myslimanët në Gjermani e festojnë festën e Fiter Bajramit pas muajit të Ramazanit në rrethe të ngushta Urime fitër Bajrami 2021 Agjërim Namaz dhe lutje të pranuara. Lëvizja për Bashkëveprim 13.05.2021. This content isn't available right now. When this happens, it's usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can see it or it's been deleted. When this happens, it's usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can. Maj 2021 zmerajan Ramazani, Të përgjithshme. Fitër Bajrami dhe Kurban Bajrami, janë festa të islamit. Zoti i ka lidhur festat në islam, me rituale dhe adhurime madhore. Kështu, Ai e ka lidhur festën e Fitër bajramit, me agjërimin e muajit të Ramazanit ndërsa Kurban Bajramin me kryerjen e Haxhit. Festat e myslimanëve lidhen me dy dimensione madhore, njëri hyjnor kurse tjetri.

MUKABELEJA QENDRORE- RAMAZANI 2021 HUTBEJA E REISUL ULEMA H. HFZ. SHAQIR EF. FETAI FITËR BAJRAMI 2021/1442H; AKSIONI SOFRA E BAJRAMIT NË MAQEDONINË PERENDIMORE; NJ O F T I M; DOLI NGA SHTYPI LIBRI I RADHËS; Reagim; Efendi Veseli vizitoi xhematin boshnjak në f. Vodovrati - Gradsk 12:07 13/05/2021. Faljet janë mbajtur herët në mëngjes në xhami dhe në sheshe. Besimtarët myslimanë në gjithë vendin festojnë sot Fiter Bajramin që shënon fundin e muajit të agjërimit. Pas një muaji agjërim e lutje, besimtarët myslimanë në Durrës kanë marrë pjesë në ceremoninë e faljes së namazit Fitër Bajrami është festa e cila bëhet pas mbarimit të muajit të Ramazanit. Emri Fitër Bajram vjen nga ajo se myslimanët para ditës së bajramit shpërndajnë lëmoshë, solidarizohen me të varfrit, kështu për ta festuar së bashku këtë festë. All-llahu i Madhëruar ligjësoi në fund të muajit të Ramazanit festën e Fitër Bajramit, gëzim për myslimanët ashtu siç. Fitër Bajrami / Eid al Fitr: Datum - Tag - Hijri: 19.07.2021 - Mo - 9. Dhul Hijjah 1442: Rasti / Anlass: Dita e Arafatit / Arafatstag: Datum - Tag - Hijri: 20.07.2021 - Di - 10. Dhul Hijjah 1442 : Rasti / Anlass: Kurban Bajrami / Eid al Ad`ha: Datum - Tag - Hijri: 09.08.2021 - Mo - 1. Muharram 1443: Rasti / Anlass: Viti i ri Hixhrij / Islamisches Neujahr: Datum - Tag - Hijri: 18.08.2021 - Mi. Kurban Bajrami nganjëherë quhet 'Festa e Sheqerit', për faktin se ëmbëlsirat janë karakteristikë e kësaj feste. Por vende të ndryshme të botës kanë preferenca të ndryshme. Turqi. Ëmbëlsirat klasike turke të tilla si Baklava dhe ëmbëlsira u jepen miqve, familjes dhe fqinjëve si një dhuratë gjatë Bajramit, ose Seker Bayrami siç njihet zakonisht në vend. Iraku dhe.

**National Holiday- Eid-al-Fitr (Fitër Bajrami) May 13, 2021 : Spring Semester Course Withdrawal Period May 24-28, 2021 Spring Semester Courses End June 19, 2021 GRADUATION CEREMONY (TBC) July 08, 2021 Spring Semester FINAL EXAMS . June 21-July 03, 2021 : Deadline for the Entrance of Spring Semester FINAL GRADES posted in the EIS system . July 09, 2021 : Spring Semester RESIT EXAMS . July 13. Juli 2021 Mi. 3. Festag: 22. Juli 2021 Do. 4. Festag: 23. Juli 2021 Fr. Wann ist Kurban Bayrami Opferfest 2022. 1. Festag: 09. Juli 2022 Sa. 2. Festag: 10. Juli 2022 So. 3. Festag: 11. Juli 2022 Mo. 4. Festag: 12. Juli 2022 Di. Muslime feiern jährlich das Opferfest, den bedeutendsten Festtag im Islam. Zum Fest gehört auch rituelle Schlachtung von Opfertieren. Diese können ein Widder, ein.

Eid al-Fitr for the year 2021 is celebrated/ observed on sundown of Wednesday, May 12th ending at sundown on Thursday, May 13th.. Eid al-Fitr is on the first day of the month of Shawwal (Islamic Calendar) and marks the end of Ramadan (month long fasting) and the beginning of a feast that breaks the fast.. Days to Eid al Fitr 2021 0_Maqedoni.Portal 0_Web_Aktuale Shoqëri Dita e parë e Fitër Bajramit ditë jopune për të gjithë qytetarët Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se në përputhje me Ligjin për festat, 13 maji i vitit 2021 (e enjte), Fitër Bajrami, dita e parë e Bajramit, është ditë jopune për të gjithë qytetarët të Republikës së Maqedonisë së Veriut Kurban Bajrami 2021-07-19 Eid al-Adha Eve 2021-07-19 Youm Arafat 2021-07-19 Kurban Bajrami 2021-07-20 Eid al-Ghadeer 2021-07-28 Kurban Bajrami 2021-07-29 Viti i Ri Islam 2021-08-10 Dita e ashures 2021-08-18 Mawlid 2021-10-19 Like Share. Password Manager Bounce Emails Kërko. Menu Pushime Publike Festa Lista Pushimet e ardhshme Fazat e hënës Kërko Statistika Festat fetare Faqja kryesore. ZYRTARE-Ramazani fillon më 13 prill, Fitër Bajrami më 13 maj. 14:55 | 24 Mars 2021 . Bashkësia Islame e Kosovës (BIK), ka publikuar versionin zyrtar të vaktisë së Ramazanit për regjionin e Kosovës. Bazuar në këtë kalendar, muaji i Ramazanit do të fillojë më 13 prill 2021, shkruan arbresh.info . Iftari në natën e parë do të jetë në orën 19:23, ndërsa ai i fundit do të. Publikuar më: 10:25 • 12 Maj 2021 Besimtarët myslimanë kremtojnë nesër festën e Fiter Bajramit pas 30 ditëve të agjërimit në muajin e Ramazanit. Mesazhi i plotë i kreut të Komunitetit Mysliman: Të dashur besimtarë myslimanë dhe shqiptarë kudo që ndodheni, më lejoni t'ju uroj nga zemra gëzuar Fitër Bajramin. Pas muajit të Ramazanit, muaj ku ndërlidhen përkushtimi.

Fiter Bajrami 2021: Myslimanët festojnë fundin e Ramazanit

maj 13, 2021 Kosovë, Fitër Bajrami nën hijen e pandemisë Falja e Fitër Bajramit u mbajt me një numër të kufizuar personash brenda xhamisë qendrore në Prishtinë . maj 13, 2021 Pahor: Jam kundër prekjes së kufijve në Ballkan Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, tha të enjten në Prishtinë, se është kundër çfarëdo ideje për prekjen e kufijve në Ballkanin Perëndimor. maj. Urime te gjithe muslimaneve Festa e Fiter Bajramit. Gefällt 4.958 Mal · 31 Personen sprechen darüber. Urime te gjithe muslimaneve Festa e shenjte e FITER BAJRAMIT Ishalla zoti x.sh jau bon kabull per.. Fiter Bajrami/ Atmosferë festive në sheshet e Shqipërisë, ja si u zhvillua ceremonia në Elbasan, Durrës dhe Berat. 13 Maj, 2021. Mijëra besimtarë myslimanë kremtojnë sot Fiter Bajramin, shqiptarët mbushin sheshin Skënderbej (Video) 13 Maj, 2021. Video/ Tentoi të vetëdigjet në sheshin Skënderbej, ja momenti kur neutralizohet 40-vjeçari, policia jep detaje. 13 Maj. Falet Fitër Bajrami Afër 99 mijë persona të shëruar nga Covid-19 në Kosovë . MË SHUME NGA Aktuale Haradinaj e nis mëngjesin e Bajramit në nderim të policëve Postuar 07:04 / 13.05.2021 22 vjet nga barbaria serbe ndaj shqiptarëve në Korishë Postuar 07:02 / 13.05.2021. Tërnava: Festa e Fitër Bajramit kultivon ndjesinë e tolerancës dhe bujarisë Postuar 06:56 / 13.05.2021 Afër. Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut njofton opinionin e gjerë se muaji i Ramazanit përfundon të mërkurën më 12 maj 2021, ndërsa, dita e parë e Fitër Bajramit është ditën e enjte, më 13 maj 2021. Me vendim të Qeverisë së RMV, në natën e..

Loti i Heshtur- Urime Fiter Bajrami ( 2020) - YouTube

Das Fest des Fastenbrechens oder Eid al-Fitr (arabisch عيد الفطر, DMG ʿĪd al-Fiṭr) ist ein islamisches Fest im unmittelbaren Anschluss an den Fastenmonat Ramadan in den ersten drei Tagen des Nachfolgemonats Schauwāl.Je nach Land und Region gibt es Unterschiede in der Art des Festes. Höhepunkt des Festes ist der erste Tag, der mit der Sichtung des Neulichtes nach dem Neumond beginnt Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka prezantuar në Qeveri Projektbuxhetin për vitin 2021 i cili pritet të votohet sot. Ministrja e Financave pohoi se buxheti i përgatitur është gjithëpërfshirës, transmeton Telegrafi. Kemi përgatit një buxhet gjithëpërfshirës, jemi duke u përballur me një sfidë të jashtëzakonshme për shkak të pandemisë Fitër Bajrami, besimtarët myslimanë në Shqipëri mbushin sheshet dhe xhamitë. 9:48 | 13 Maj 2021. 09:48 | 13 Maj 2021. Besimtarët myslimanë në të gjithë botën këtë të enjte kanë kremtuar festën e Fitër Bajramit. Në vendin tonë ndryshe nga një vit më parë besimtarët kanë mundur që ceremoninë e faljes së Namzait ta bëjnë si më më parë. Në të gjithë vendin. Bajrami tha tutje se të hyrat e parashikuara për vitin 2021 do të jenë 1.9 miliardë, ndërsa shpenzimet rreth 2.5 miliardë. Edhe pse në kushte të vështira për të parashikuar atë që do të ndodhë, ne jemi munduar që bashkë me Fondin Monetar Ndërkombëtarë dhe Bankën Botërore të japim disa shifra të përafërta për të paraparë se cila do të jetë rritja ekonomike.

Ramadan Bajram 2021, Kroatien - timeanddate

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se Fitër Bajrami do të falet ditën e enjte në orën 06:10 në Sheshin Skënderbej, Tiranë. Programi fillon në orën 05:40 dhe mbaron në orën 06:20. Kjo falje e Fitër Bajramit vjen pas një muaji agjërim, muaji i shenjtë i Ramazanit. PROGRAMI I FITËR BAJRAMI Ky është Fitër Bajrami i dytë nën hijen e pandemisë COVID-19, por muslimanët kanë vazhduar të ndjekin traditat e kësaj feste Husamedin Gina,Fatjon Cuka,Agim Sulaj | 12.05.2021 ( Erkin. Fitër Bajrami, BFI me njoftim për besimtarët. Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut njofton opinionin e gjerë se muaji i Ramazanit përfundon të mërkurën më 12 maj 2021, ndërsa, dita e parë e Fitër Bajramit është ditën e enjte, më 13 maj 2021. Me vendim të Qeverisë së RMV, në natën e Fitër Bajramit nuk do të ketë orë policore me. Fiter Bajrami/ Atmosferë festive në sheshet e Shqipërisë, ja si u zhvillua ceremonia në Elbasan, Durrës dhe Berat. Fantastik Milot Rashica, realizon super gol ndaj Dortmundit . Futboll Gazeta Express 18/04/2021 15:49 . Werder Bremen ka kaluar në epërsi ndaj Dortmundit në Bundesligë. Ishte ylli kosovar, Milot Rashica që shënoi ndaj Dortmundit në minutën e 14-të. Lexo Edhe: Tuchel. Fitër Bajrami, me mijëra besimtarë myslimanë falen në Sheshin Skënderbej-Instant, Lajme, Të fundit. 26 minuta më parë 13/05/2021. Mijëra besimtarë kanë mbushur mëngjesin e ditës sotme sheshin Skënderbej ku u organizua ceremonia e faljes së namazit të Fitër Bajramit në Tiranë. Kremtimi ka nisur rreth orës orën 05:40 dhe zgjati pak më shumë se 40 minuta. Këtë vit.

Steinmeier uron Fiter Bajramin Gjermania DW 13

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka uruar besimtarët myslimanë në festën e Fitër Bajramit. Osmani shkruan se esenca e kësaj feste është solidariteti ndaj të gjithë së bashku duhet të bëjmë të pamundurën që ta mbajnë gjallë traditën. Ajo shton se pandemia do të jetë një barrierë në kremtimin e kësaj feste por duhet gjetur forca që edhe në këto E enjte, 13 Maj, 2021 Lajme Flash: Në Ditën e Fiter Bajramit, Lame dorëzon legalizimin për Xhaminë e Madhe në Lushnje: Po të mos plotësoj normën më bërtet Rama, po e plotësova më bërtet Basha Trumpi çimenton kontrollin e Partisë Republikane me betejën e lidershipit të tyre në Kongres Pritet rritje më e madhe ekonomike në BE Disa komandantë të lartë të Hamasit. Dita e sotme është e rëndësishme për të gjithë besimtarët myslimanë të cilët në të gjithë botën festojnë Fitër Bajramin. Stafi i 'Fast News Albania' uron gjithë besimtarët për një vit sa më të mbarë dhe të begatë. Si kurrë më parë, kjo festë festohet në kushtet e një pandemie të rëndë që ka prekur [

Ballina keyboard_arrow_right fiter bajrami. Bëri xhiron e rrjetit pasi fali namazin me veshje popullore, Imami i sqaron të vërtetën . schedule 3 dit me parë . Gafë e radhës! Basha uron myslimanët për Fiter Bajramin në krah të Baba Mondit (FOTO LAJM) Festa e Fiter Bajramit! Qytetarët nga Kosova po presin deri në 3 orë për të hyrë në Shqipëri (VIDEO) Ambasada amerikane. 16:45 13/05/2021. Kreu i bashkësisë islame thirrje për kujdes nga Covid. Në distancë duke respektuar masat anti-Covid besimtarët islam kanë falur namazin e Bajramit Kështu u fal Fiter Bajrami në Athinëte Kopshti Botanik! Date: 14 May, 2021 Fitër Bajrami në Athinë u fal në xhaminë e vetme të kryeqytetit grek, pikërisht në Kopshtin Botanik, aty ku dhe është ndërtuar ky objekt kulti islam, i kaluar nëpër shumë debate Fit&Sexy; Geek; BLIC.TV; #FOTO; Për Ne; Lajme Fitër Bajrami falet duke respektuar masat kundër COVID-19. 05/13/2021 13:06 nga: Q R. Mijëra qytetarë të besimit Islam në Kosovë, në mëngjesin e së enjtes ua kanë mësyrë xhamive në mbarë vendin për të falur namazin e Fitër Bajramit, festë kjo të cilin e shënojnë myslimanët në mbarë botën, pas përfundimit të Muajit të.

Fiter Bajrami, Ambasadat e SHBA dhe BE: Urojmë që ky vit të sjellë shëndet të mirë dhe gëzim në familjet e të gjithëve! 13 Maj, 2021. Rama uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajramin: Gëzuar shqiptarë kudo ndodheni! (Video) 13 Maj, 2021. Basha uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajramit: Agjërim e lutje të pranuara, shpresë të përtëritur. Zoti e bekoftë Shqipërinë. Fitër Bajrami, myftiu i Tiranës: Çdo besimtar, i detyruar të japë lëmoshë. Sfida jonë është rinia . Publikuar më: 08:22 • 13 Maj 2021 • Përditësimi i fundit 09:44 • 13 Maj 2021 Myftiu i Tiranës, Lauren Luli, ka folur në Dita jonë për festën e Fitër Bajramit dhe sakrificën e besimtarëve myslimanë në muajin e shenjtë të Ramazanit. Sipas tij, çdo besimtar. May 12, 2021. 5. 0. Facebook. Twitter. Google+. Pinterest. WhatsApp. Pas një muaji abstenimi nga ushqimi dhe uji, myslimanët në të gjithë botën festojnë fundin e Ramazanit me një festë. Çfarë është Fitër Bajrami? Bajrami, i cili është arabisht do të thotë 'festë' ose 'festival', festohet nga myslimanet për të shënuar ngjarje të rëndësishme në kalendarin hënor. May 12, 2021 by dgreca. Mehas Alija, kryetar i Komunitetit Musliman Shqiptar në Zvicër në një rrëfim ekskluziv dhënë gazetarit Sokol Paja për gazetën Dielli, Organ i Federatës Panshqiptare të Amerikës Vatra, shpjegon rëndësinë e Fitër Bajramit në besimin Islam, organizimin fetar dhe atdhetar të shqiptarëve në Zvicër, muajin e Ramazanit në komunitetin shqiptar në. Sunday, 16 May 2021 8:23:14 am Пребарување за (AMIE) dërguan urime me rastin e festës së madhe myslimane Fitër Bajrami. Вера Тодоровска, Тирана 13 May 2021 12:31. Facebook Twitter LinkedIn Pinterest. Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s. Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione. Daniela.

URIME FITER BAJRAMI 2021 - YouTub

Falet Fitër Bajrami, Tërnava kërkon kujdes maksimal gjatë vizitave Redaksia rajonipress 06:53, 13 Maj, 2021 Në Xhaminë e Madhe Sulltan Mehmet Fati, në Prishtinë është bërë falja e namazit të Fitër Bajramit, raporton Ekonomia Online.Numër i madh i qytetarëve kanë kryer këtë ritual fetar, kurse brenda objektit të xhamisë është kërkuar vazhdimisht respektimi i. May 12, 2021 Glauk Konjufca. 0. SHARES. Share Tweet. Me rastin e Fitër Bajramit, Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë. Konjufca tha se të gjithë besimtarët e besimit islam u dëshiron agjërim të pranuar. Ai tha se Fitër Bajrami është festa e solidaritetit që shënon fundin e muajit të Ramazanit, muajit të Kuranit, mëshirës. Fiter Bajrami, kreu i Komunitetit Mysliman uron besimtarët 12/05/2021 -- 10:45 am Kreu i Komuniteti Mysliman, Bujar Spahiu ka uruar ditën e sotme të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fiter Bajramit Fitër Bajrami, BFI me njoftim për besimtarët. May 11, 2021. Advertisment Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame në Republikën e Maqedonisë së Veriut njofton opinionin e gjerë se muaji i Ramazanit përfundon të mërkurën më 12 maj 2021, ndërsa, dita e parë e Fitër Bajramit është ditën e enjte, më 13 maj 2021. Me vendim të Qeverisë së RMV, në natën e Fitër Bajramit nuk do. maj 13, 2021 Fitër Bajrami falet duke respektuar masat kundër COVID-19 maj 12, 2021 Mungesa e karotave të BE-së për dialogun me Serbinë maj 12, 2021 Pse njerëzit po heqin dorë nga doza e dytë e vaksinës kundër COVID-19? maj 11, 2021 Padia ndaj Serbisë do të marrë shumë kohë maj 11, 2021 Kina rrit ndikimin në Ballkan përmes universiteteve në Serbi maj 10, 2021 Kosova.

Muslimanët në Tiranë falën namazin e Fitër e Bajramit

Fiter Bajrami 2021_Kavaje/Albania - YouTub

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se Fitër Bajrami do të falet ditën e enjte në orën 06:10 në Sheshin Skënderbej, Tiranë. Programi fillon në orën 05:40 dhe mbaron në orën 06:20. Programi i Fitër Bajramit, Data: 13.05.2021, Dita: E enjte, Ora: 05:40-06:20, Vendi: Sheshi Skënderbej, Tiranë Për të gjithë që festojnë Bajramin në Kosovë dhe nëpër botë: Me fat Fitër Bajrami, Bajram Šerif Mubarek Olsun, Bayramınız Kutlu Olsun, Eid Mubarak!, thuhet në postim. Shtuar më 13.05.2021 10:05. Tags: Ambasada Amerikane, kosove. Sot pesë viktima, mbetet i lartë numri i rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë. 14 viktima dhe 752 raste të reja me COVID-19 në Kosovë.

Ditët dhe netët me rëndësi fetare islame për vitin 2021

Union der Islamisch-Albanischen Zentren in Deutschland e

Fitër Bajrami rikthen faljen e namazit në sheshin 'Genscher' 13.05.2021 - 10:35. Këtë mëngjes, edhe në Elbasan mijëra besimtarë myslimanë kanë mbushur sheshin Gensher për ceremoninë e faljes së namazit. Këtë vit, ndryshe nga viti i kaluar pandemik me kufizime të forta, besimtarët u lejuan të grumbullohen në shesh, aty ku u vërejt një pjesëmarrje e lartë e tyre. Mon père, Hitler et moi Seule (ou presque) dans Berlin Mon père, Hitler et moi. Chapitre 6 (Fin). Mon père, Hitler et moi. Chapitre 5. Mon père, Hitler et moi 13 May, 2021. Në Xhaminë e Madhe në Prishtinë, është zhvilluar ceremonia e faljes së Fitër Bajramit. Falja e Fitër Bajramit është organizuar nga Bashkësia Islame e Kosovës dhe është mbajtur me distancë fizike nga besimtarët musliman të pranishëm brenda xhamisë. The post Falet Fitër-Bajrami appeared first on Mesazhi.com. Facebook Twitter WhatsApp Viber. TË ngjajshme. Fit&Sexy; Geek; BLIC.TV; #FOTO; Për Ne; Lajme Kosovarët nuk i ndalë as Fitër Bajrami: Qytetarët marrin rrugën për në Shqipëri, krijohen kolona të gjata në Vërmicë . 05/13/2021 12:44 nga: Q R. Një numër i madh i qytetarëve kanë marrë rrugën për në Shqipëri edhe pse sot festohet dita e Bajramit. Myslimanët edhe në Kosovë po kremtojnë festën e Fitër Bajramit, festë.

Ambasadori amerikan uron në gjuhën shqipe: Me fat FitërFalet Fitër Bajrami në Bajgorë, të gjithë me plisa në kokëNamazi i Fitër Bajramit falet me mesazhin se paqja ështëUrime Kurban Bajrami - YouTube
 • Primastrom Umzug.
 • Zwilling Fingernagelknipser.
 • Trettmann Grauer Beton interpretation.
 • Neptunplatz Köln.
 • Su 35 vs f35.
 • Uniklinikum Jena Kardiologie telefonnummer.
 • Ergobaby Embrace Anleitung.
 • Easy piano Sheets with letters.
 • Wassertemperatur Butjadingen.
 • Https www TOURENFAHRER de.
 • 10 Dinge, die Sie nicht tun sollten Bewerbungsgespräch.
 • Lamp post Deutsch.
 • Apple Mail Spam löschen.
 • Batman Arkham City Riddler Trophäen Wonder City.
 • Sicherheitserklärung.
 • Sackmann Spedition.
 • Englische Wörter, die sich gleich anhören.
 • Plantronics Savi W720 reset.
 • PS4 Controller blinkt weiß.
 • Torpedo Walter Antrieb.
 • Torte 70 Geburtstag Frau.
 • Boostcontent login.
 • Via medici Code einlösen.
 • 210 Düren.
 • Dampfsperre Set.
 • P schein arzt berlin neukölln.
 • Zinkdruckguss vs Edelstahl.
 • Drama adjective.
 • Welsfilet kaufen.
 • CEE Verlängerungskabel mit Winkelkupplung 25m.
 • Urlaub seniorengerecht.
 • Hochschule für Philosophie München Professoren.
 • German propaganda WW1.
 • LoL Attempting to reconnect 2020.
 • Vollwert Schokokuchen.
 • True wind direction.
 • Kpemig.
 • Matsimus pl 01.
 • IPad Air (2020 kaufen).
 • Zirkus Workshop Kinder.
 • BVA Kontakt.